Pierwsze zwycięstwo na wiosnę

W sobotę Kastor pokonał u siebie Polonię Pogórze 2:1. Był to ważny mecz dla obu ekip, bowiem Kastor potrzebował zwycięstwa aby „odskoczyć” spadkowiczom, natomiast goście liczyli na chociażby punkt aby utrzymać miejsce w środku tabeli. Jeśli chodzi o przebieg spotkania to pierwsza połowa była pod kontrolą gospodarzy ale to goście mogli objąć prowadzenie, bowiem napastnik nie wykorzystał dobrego podania kolegi, jego strzał z bliskiej odległości obronił Marcin Zaczyk, a od dobitki uratował nas Darek Ilasz wybijając piłkę poza pole karne. Mecz rozstrzygnął się już po 30 minutach gry, dwa precyzyjne strzały Jacka dały nam prowadzenie 2:0 do przerwy. W drugiej odsłonie Kastor przeważał a kibice czekali na dobicie rywala i domagali się trzeciej bramki. W 60 minucie po dośrodkowaniu gości w pole karne jeden z zawodników uderza piłkę głową, która trafia w rękę Marcina Szczurka, a sędzia bez wątpienia dyktuje rzut karny za co Marcin zobaczył czerwoną kartkę. Rywale strzelają nam kontaktową bramkę i zaczęła się „nerwówka”. Drużyna Polonii zaczęła grać nieco odważniej i każdy ich atak był bardzo niebezpieczny, a Kastor nie potrafił powstrzymać rywali i przeprowadzić składnej akcji na połowie przeciwnika. W 74 minucie goście mogli doprowadzić do remisu ale po raz kolejny świetnie w naszej bramce spisuje się Marcin. 5 min później zawodnik Polonii za faul na naszym zawodniku został ukarany drugą żółtą kartką i siły się wyrównały a Kastor ruszył do ataków. W końcówce spotkania wynik mógł ustalić Michał Zaczyk, który dostał dobre podanie w pole karne od Patryka Humeniuk, jednak jego strzał został zablokowany przez obronę gospodarzy. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Polonii, kiedy to pomocnik otrzymał podanie od swojego kolegi na 20 metrze bez zastanowienia uderzył w długi róg bramki a paradą popisał się Michał ratując nam cenne 3 punkty.

Po zwycięstwie nad Polonią Pogórze awansowaliśmy o dwie pozycje w tabeli tracąc do 6 miejsca 4 punkty. Na „plus meczu” zasługują dwaj nasi zawodnicy: Jacek Ilasz, który strzelając 2 bramki w meczu dał nam zwycięstwo oraz Michał Zaczyk, który popisał się nielicznymi obronami w tym spotkaniu i to również dzięki niemu dotrzymaliśmy zwycięstwo do końca. Kolejny mecz w najbliższą sobotę o 16 na boisku w Jasienicy, a przeciwnikiem Kastora będzie Krab Gierałcice.