Runda jesienna za nami

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

Od rundy jesiennej minęły już ponad 2 miesiące. W związku z tym przedstawiamy sytuację Kastora po 13 kolejkach.

Spotkaniem na własnym boisku z LZS Ścinawa Nyska zakończyliśmy rundę jesienną 2013/2014. Zajmujemy 8 pozycję ze stratą 12 punktów do lidera z Racławiczek. Gdyby tak liczyć punkty od 8 kolejki to Kastor byłby w najlepszej trójce w tabeli, a o tym co się działo przez pierwsze 7 kolejek należy szybko zapomnieć. Po 7 kolejkach Kastor zamykał ligową tabelę z 3 punktami na koncie, gdzie można było zdobyć aż 21 punktów. Przełamanie przyszło dopiero w 8 kolejce w Białej Nyskiej gdzie nasza drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Potem nastąpiły „lepsze czasy”… Kastor w każdym meczu punktował co było zadowalające, chociaż szkoda było niektórych „przegranych” remisów, gdzie Kastor oddał 2 punkty przeciwnikom za darmo.

Przed sezonem do drużyny dołączyli: Marcin Zaczyk (Atom Grądy-Goświnowice), Mateusz Michaliszyn (LZS Meszno), Adrian Klag (LZS Meszno), Andrzej Stećko (LZS Koperniki), a po kilku meczach przygodę z piłką w Jasienicy Górnej zakończył Wojciech Wicher.

Kastorowcy w 13 meczach zdobyli 17 punktów, strzelając 22 bramki, tracąc ich 28. Jest to słaby wynik, gdyż spokojnie można było skończyć rundę w pierwszej czwórce. Powodem słabego miejsca w tabeli były również braki kadrowe w każdym meczu, gdzie graliśmy cały mecz nawet tzw. „gołą jedenastką”.

Jeśli chodzi o strzelców to w tej rundzie było ich wielu, a najlepszy strzelec uzyskał aż…… trzy bramki. Najlepsze celowniki mieli: P. Kazimierski, W. Nosowski oraz A. Nosowski. Po dwie bramki strzelili: J. Ilasz, P. Humeniuk, A. Klag, P. Saczyński oraz M. Michaliszyn. Jedno trafienie zanotowali: D. Ilasz, R. Łukasiewicz oraz M. Gąsior. Miejmy nadzieję, że w rundzie wiosennej któryś z zawodników przełamie tą niemoc strzelecką i zacznie regularnie w każdym meczu zdobywać bramki tak jak to było w przeszłych sezonach gdzie najlepszy strzelec miał ponad 10 goli strzelonych w rundzie.

Poniżej przedstawiamy wam mecze Kastora w rundzie jesiennej, zwycięstwa są zaznaczone kolorem zielonym, remisy żółtym a porażki czerwonym.

LZS Jędrzychów – Kastor 3:0

Kastor – LZS Racławiczki 0:4